In sommige gevallen kan het handig zijn om een medewerker van de Support-afdeling mee te laten kijken op de computer.
Werk je op een Windows device van de school en is deze in beheer van Cloudwise? Dan zitten er meestal twee stickers op het device. Op één sticker staat ons telefoonnummer en op de andere sticker staat een afkorting van de stichting, schoolnaam en een nummer voor de computer (bijvoorbeeld STICHTING-SCHOOLNAAM-01). Geef het nummer van het device door aan de medewerker van Cloudwise. De medewerker kan dan het device opzoeken, verbinding maken en direct met je mee kijken.
Mocht je geen sticker hebben, dan kun je de naam van het device en het nummer ook op het bureaublad vinden, rechtsonder, vermeld als Hostname.
Mocht ook hier de naam niet staan, dan kun je de naam rechts onderin vinden in de taakbalk. Klik op het pijltje naast de tijd en ga met je muisaanwijzer over het blauwe wolkje. De naam van de computer komt dan naar voren.
Heb je een Windows of Mac computer en is hij niet in ons beheer?
Klik hier om naar Cloudwise Remote Support te gaan
Heb je een Chromebook of ander Chrome apparaat?
Dan kunnen we meekijken via Chrome Remote Desktop.